Rehabilitacja z zakresu ortopedii w Sports Medic

Rehabilitacja z zakresu ortopedii w Sports Medic realizowana jest wtedy, gdy po konsultacji lekarskiej ekspert wywnioskuje, że w wybranym przypadku wystarczy leczenie zachowawcze. Podczas konsultacji uwzględnione są wyznaczniki takie jak: rodzaj problemu, pozostałe schorzenia pacjenta, brane leki, przebyte wcześniej pobyty w szpitalu i zabiegi operacyjne, kontuzje z przeszłości. Podczas konsultacji odbywa się też analiza siły mięśniowej chorego i może zostać zlecane badanie obrazowe. Ortopedia Wrocław proponuje odnoszące się do wielu dziedzin zabiegi rehabilitacyjne, mające na celu przywracać sprawność w zakresie układu ruchu.

Można na przykład oczekiwać: przywrócenia kompletnej sprawności po kontuzjach, zmianach zwyrodnieniowych, bólach stawów, bądź zmniejszenia czucia schorzeń w przypadkach bólu i dyskomfortu. Niezależnie od faktu, z czym zmaga się konkretny pacjent, rehabilitacja ortopedyczna ma za zadanie przywrócić rolę narządu ruchu. Fizjoterapeuci przygotują tempo i zakres treningów indywidualnie dla wszystkich pacjentów.

Nowoczesny sprzęt ortopedyczny podbuduje słabsze mięśnie, przywraca zakres ruchu, jak i poprawia ogólną sprawność. W Sports Medic może też odbywać się rehabilitacja chorych po operacjach, polegająca na zastosowaniu się do zaleceń ortopedów i wracaniu do normalnego stylu funkcjonowania. Z zabiegów rehabilitacyjnych mogą również skorzystać sportowcy po przebytych kontuzjach. Można na rehabilitację zostać skierowanym po operacyjnym leczeniu stawów, kości i więzadeł, a także po zabiegach chirurgicznych: kolan, barków, ręki, stawu skokowego oraz stopy.

Na dodatek, schorzenia w tej placówce poddawane leczeniu są również z zastosowaniem fibryny bogatopłytkowej w schorzeniach z jakimi będą zmagać się sportowcy. Są to: łokieć tenisisty, wczesne zmiany zwyrodnieniowe, uszkodzenia więzadeł krzyżowych bądź kontuzje mięśni. W ośrodku wykonywane są także badania preluksacyjne dla dzieci i niemowląt, opierające się na analizie stanu układu kostno – biodrowego razem z wykonaniem USG bioderek.

You may also like...