Pragnienia psów – rozrywka i codzienne życie

Jeśli w stworzonym przez nas domu zamieszkuje szczeniak, już od pierwszych miesięcy jego życia powinniśmy zastanowić się nad jego zgodnym wychowaniem. Jest to istotne zwłaszcza, w następstwie tego, iż już pierwsze miesiące życia każdego czworonoga mają gigantyczne znaczenie w jego rozwoju oraz wychowaniu. Jeśli stworzona przez nas opieka wobec czworonoga będzie prawidłowa, ekspresowo zauważymy w jego zachowaniu pozytywne cechy.

Jeżeli chcemy wychować czworonoga od wieku szczenięcego, musimy pamiętać, żeby wziąć go do domu dopiero, kiedy skończy siódmy tydzień życia, bowiem do tego czasu pragnie troskliwej opieki matki. Jeśli wybieramy dla siebie pieska z hodowli powinniśmy pamiętać o wypełnieniu jego metryki, albowiem w ten sposób naszego pieska będziemy mogli zarejestrować w Związku Kynologicznym. Jeśli wybieramy czworonoga z hodowli musimy pamiętać też o książeczce zdrowia psa, w której to w przyszłości zapisane pozostaną szczepienia, czy też uskutecznione odrobaczenia.

Kiedy już wybrany przez nas piesek odnajdzie się w stworzonym przez nas mieszkaniu musimy przygotować dla niego miejsce, w którym będzie mógł wypocząć oraz pobawić się. Naturalnie powinniśmy schować przedmioty typu piłki dla psa sklep, jakie dotąd leżały na niższych półkach, albowiem pies mógłby zaintrygować się niemi a tym samym pogryźć je. Kiedy tak właściwie rozpoczynamy wychowanie pieska, bacznie musimy obserwować jego wszystkie zachowania? W wypadku, kiedy zacznie on gryźć przedmioty, dywan czy także meble zareagujmy i spokojnie wyjmijmy je mu z pyska.

Możemy zakupić również dla psa specjalne zabawki, najlepiej twarde, bo pies będzie mógł ostrzyć na nich zęby. Istnieje kilka zasad, do jakich należałoby się zastosować, by wychowanie stworzonego przez nas czworonoga przebiegało w sposób rozkoszny oraz bezkonfliktowy. Przede wszystkim nie karcimy go za to, że zdarzy mu się załatwić swoje potrzeby w mieszkaniu. Jeżeli go ukarzemy może on pomyśleć, że kara jest za to, że załatwia się on po prostu w prowadzonej przez nas obecności. To spowoduje, że pies w czasie załatwiania się będzie na przykład chował się za meblami. Warto również chwalić czworonoga oraz nagradzać, kiedy załatwi swoją potrzebę na dworze.

You may also like...