O czym należy pamiętać, jeśli się wybiera nową huśtawę do swojego ogrodu

Czy jest coś przyjemniejszego, niż leciutkie bujanie się w leniwe, sobotnie popołudnie? Najlepiej z ciekawą książką w dłoni i czymś smacznym do jedzenia? A przecież każdy właściciel przydomowego ogrodu może spełnić swoje marzenie, kupując jedną z huśtawek. Huśtawka ogrodowa jest świetnym pomysłem na zagospodarowanie wolnej przestrzeni, a przy tym zapewnienie sobie miejsca do relaksu i wypoczynku. Czy będzie to huśtawka zrobiona z drewna, czy posiadająca stalowy stelaż – zawsze przed kupnem należy zwrócić swoją uwagę na parę ważnych rzeczy.

W pierwszej kolejności trzeba wielkości sprzętu dobrać do wielkości ogrodu. Gdy nie ma za dużo miejsca, to raczej należy odpuścić modele kilkuosobowe. Stelaż huśtawki ogrodowej może mieć wtedy nawet ponad dwa metry na długość, a a przecież go trzeba jeszcze ustawić na czymś odpowiednio twardym. Kolejną niezwykle ważną sprawą jest dopilnowanie bezpieczeństwa. A tak naprawdę można powiedzieć najistotniejszą, gdyż przy ewentualnym wypadku może się komuś stać coś groźnego.

Tak więc bezwzględnie przed zakupem należy zobaczyć, jak duży huśtawka do ogrodu będzie miała udźwig. Powinien on być co najmniej dziesięć procent wyższy od całkowitej wagi osób korzystających ze sprzętu, ale kiedy ten zapas będzie wyższy, to też nic się nie stanie. Warto również przyjrzeć się samemu wykonaniu, gdyż deklaracje wytwórców nie w każdym przypadku pokrywają się ze stanem faktycznym. Jeżeli zobaczy się cienkie linki czy łańcuchy, lub słabe tuleje i sprężyny, to trzeba zastanowić się porządnie nad zakupem takiego modelu.

You may also like...