Na jakich zasadach aktualnie można podróżować do USA

Stany Zjednoczone ogromnie dużo mają do zaproponowania jeśli mówimy o atrakcjach turystycznych. Na ich dokładne zwiedzenie i zobaczenie wszystkich atrakcji należałoby mieć co najmniej kilka miesięcy. Na szczęście dzisiaj osoby planujące wybrać się w taką długą podróż, będą miały prościej niż jeszcze kilka lat temu. Przed rokiem 2019 zamierzając wlecieć na teren Stanów każdy musiał posiadać wizę wjazdową. A jej wydanie wiązało się z potrzebą złożenia wniosku, opłacenia go i wizyty u konsula. I nie było wcale gwarancji, że koniec końców otrzyma się taką wizę, bowiem wszystko zależne było od humoru jednej osoby.

Obecnie Polska jest obsługiwana w ramach ruchu bezwizowego, co oznacza że przyjazd do Stanów w celach medycznych albo turystycznych wymaga zarejestrowania w systemie ESTA. Sama rejestracja jest stosunkowo prosta, przede wszystkim wymaga wypełnienia odpowiedniego formularza na stronie. Konieczny warunek to posiadanie paszportu z chipem, jego numer także stanowi jeden z koniecznych elementów zgłoszenia. Uzyskane zezwolenie jest ważne przez okres dwóch lat, i jego dysponent może wiele razy w tym czasie latać do USA.

Jeżeli z jakiejś przyczyny wniosek esta usa zostanie odrzucony, to wówczas pozostaje standardowa procedura o przyznanie wizy, z rozmową z konsulem. Podczas wypełniania wniosku ESTA dobrze jest czasem skorzystać z pomocy pośrednika. Dokładnie on zweryfikuje dane z formularza, czy wszystko jest z nimi w należytym porządku, a dodatkowo w razie ewentualnych problemów będzie służyć pełną pomocą i wsparciem.

You may also like...